Madalate ülalpidamiskuludega, väikese hooldusvaevaga ning ökonoomsed maaküttesüssteemid on muutumas järjest populaarsemaks küttesüsteemiks Eestis. Maasoojuspump ei kasuta soojusenergia saamiseks tavapärast põlemisprotsessi, vaid ammutab maas varasemalt salvestunud soojusenergiat. Maasoojuspumbasüsteemi paigaldamise alginvesteering on võrreldes teiste küttelahendustega (puu-, elektri-, gaasiküte) küll kõrgem, kuid järgnevate aastate kokkuhoidu arvestades on investeeringu tagasimakseaeg tavapäraselt 4-7 aastat.

Vastavalt maja energiavajadusele (mille arvutame Teile ise välja vastavalt Teie andmetele) rajame kinnistule tavapäraselt 100-200m sügavuse puuraugu, mille sisse paigaldame soojuskontuuri. Selle sees ringlev vedelik hakkab kandma maasisest soojust soojusvahetisse, kus see põhjustab soojuspumba külmaine aurustumist.  Soojuskontuur on kinnine plasttorustik, milles ringlev vesilahus ei puutu kokku kivimite ja põhjaveega. Pärast soojuskontuuri paigaldamist täidame puuraugu täies ulatuses veekihte isoleeriva ja keskkonnale ohutu täitematerjaliga.

Maasoojuspump toodab küttevett eelistatult radiaator- või põrandaküttesüsteemile ning katab vajadusel ka sooja tarbevee vajaduse. Maakütte kohta on hea ülevaate teinud Tallinna Tehnikaülikooli Geoloogia Instituut, nende 24-leheküljelise käsiraamatu saad tasuta alla laadida siit.

 

 

Meie teenused maaküttesüsteemi rajamiseks:

  • Maasoojuspuuraukude) puurimine
  • Maakollektorite (maaküttekontuuride) mahakaevamine
  • Maasoojuspumpade paigaldamine
  • Kõikide teenuste juurde kuulub kõikide maasoojuspuuraugu projekteerimise ja rajamisega seotud domumentide vormistamine (sh kohalikus omavalitsuses)

Võta meiega julgelt ühendust ning leiame just Teile sobiva lahenduse! Meie kontaktid leiad siit.